Megnevezés: Guide2Visit
Kontakt személy: Bálint Anita – balint.anita@vasmegye.hu
A program honlapja:
A projekt a szlovén-magyar határtérség vidékies, aprófalvas területeit kívánta egy komplex látogatóirányítási rendszer konkrét elemeinek kialakításával, és célzott, a térséget vonzó turisztikai desztinációként beállító promóció segítségével, valamint a határtérség fizikai átjárhatóságának biztosításával a turisztikai kínálatba beemelni.
Kezdeti tevékenységként a projektpartnerek felmérést készítettek a térségbe érkező turisták szokásairól és a térség szolgáltatóinak kínálatáról. Ennek összegzését követően egy látogatóirányító koncepció kidolgozása mentén kezdték el felépíteni az irányítás komplex rendszerét.
VVÖH vonzerőadatbázist készített a régió látnivalóiról a projekt honlapjára telepítve: http://guide2visit.eu/. Ez adta alapját a projektpartnerek által létrehozott, a látnivalókat összekötő gyalogos és kerékpáros túráknak, és a határon átnyúló túracsomagoknak. VVÖH rendezte ezeket egy igényes, a turisták számára könnyen áttekinthető információs füzetbe térkép mellékletekkel. A turisták számára további segítő anyagok készültek, ilyenek az információs kártyák, melyeken kevésbé ismert, de látogatásra érdemes kulturális, épített és természeti vonzerőt mutatjuk be. A kártyákat a saját térségünkben három turisztikailag aktív látogatóközpontban helyeztük el. Folyamatos az utánnyomtatás, mert a kártya igen kedvelt a turistáink körében.
A térséget a szolgáltatóknak szóló kapacitásépítő és az ott lakók számára összeállított idegenvezető képzéseinkkel készítettük fel a fenntartható, zöld turizmus fogadására.
A 12 darab gyalogos túraútvonalunkat 500 darab irányt mutató táblával és 12 darab információs táblával szereltük fel, annak érdekében, hogy minél könnyebben legyen bejárható a magyar-szlovén határvidék csodálatos természeti környezete. Ezt segítette elő a projekt nagy mérvű beruházása: a kerékpáros összeköttetés kialakítása Orfalu és Bűdfalva (Budinci) között.
Azért, hogy ez a régió egységes, közös turisztikai desztinációként jelenhessen meg a projektpartnerek jelentős promóciós tevékenységeket végeztek, turisztikai folyóiratokban jelentettek meg a desztinációt népszerűsítő cikkeket, vásárokon, marketingkampányokon jelentek meg és mutatták be a térség látnivalóit, természeti értékeit.
A projekt átfogó célja, melynek elérését a megvalósítás során folyamatosan szem előtt tartották a projektpartnerek, a térség vonzó turisztikai desztinációként való pozícionálása, promótálása mellett a közös desztinációt alkotó egyes tájegységek sajátos építészeti, népi hagyományainak és természeti értékeinek a megjelenítése, és a pontszerű, elszórtan elhelyezkedő kisebb vonzerők egységes attrakcióvá, komplex termékké fejlesztésének támogatása, amit egy több elemből álló, látogatóirányító rendszer működtetése tesz igazán hatékonnyá.
Projektpartnerek:
- Vas Megyei Önkormányzati Hivatal (Vezető partner)
- Zala Megyei Önkormányzat
- Tudományos Kutatóközpont Bistra Ptuj
- Kulturális, Turisztikai és Sport Intézet Murska Sobota
- Zavod za turizem in razvoj Lendava / Turisztikai és Fejlesztési Közintézet Lendva
- NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zártkörűen működő Részvénytársaság
„A projekt az Interreg V-A Szlovénia-Magyarország Együttműködési Program keretében, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.”
Látogatóirányítási_koncepció_20180131