Megnevezés: In2Local
Kontakt személy(ek):
Bálint Anita – balint.anita@vasmegye.hu
A projekt tartalma:
A projekt a körforgásos gazdaságot támogató környezet megteremtésére összpontosít a Mura-vidéken és Vas vármegyében. A támogató környezet célja a tudatosság és a kompetenciák erősítése a mezőgazdaság és a helyi élelmiszertermelés és -feldolgozás területén, valamint a tudás, a technológiák és a bevált gyakorlatok transzferje a két régió között.
A projekt keretében a projekt partnerek létrehoznak egy támogató környezetet, képzik magukat, tanulmányutakat szerveznek. A köztük így kiépített együttműködés a projekt befejezése után is aktív marad.
Ennek érdekében, mindkét régióban beazonosítják a bevált gyakorlatokat, és előkészítik a személyre, az egyes élelmiszertermelőre/feldolgozóra szabott képzések alapját és véghez visznek egy kísérleti tevékenység formájában működtetett mentorálási folyamatot országonként 5 – 5 termelő/feldolgozó számára. Ez a megközelítés egyéni megoldásokat tesz lehetővé az érintettek számára, akik szakértői támogatással képesek lesznek változtatásokat végrehajtani élelmiszer-előállítási/feldolgozási folyamataikban.
További, kísérő projekt tevékenységek:
A projekt megvalósítása során a partnerek információkat és tapasztalatokat gyűjtenek a terepen, és ez fogja képezni a politikai döntéshozóknak készítendő ajánlás alapját. Ezzel párhuzamosan a projekt keretében egy kísérleti adatcsere-modell kerül bevezetésre, tesztelésre és értékelésre az élelmiszer-értéklánc anyagáramlásának kiegészítésére.
Az elért eredményeket a partnerek hírleveleikben, sajtócikkeikben, online platformjaikon folyamatosan bemutatják az érdekelt felek számára. A projekt végén konferenciát szerveznek, melynek célja egyrészt, hogy tájékoztassa és bátorítsa a meghívott érdekelt feleket, hogy a bemutatott eredményeket és tevékenységeket beépítsék munkájukba és a jövőbeli tevékenységeik tervezésébe, másrészt, hogy minden érdeklődőnek bemutassa a létrehozott támogatási környezetet, amely a projekt befejezése után is rendelkezésre áll, és amelyben a partner szervezetek valamelyikétől kompetens tanácsot és segítséget kaphatnak munkájukhoz.
Projektpartnerség:
Vas Vármegyei Önkormányzati Hivatal (VVÖH) – vezető partner
Razvojni center Murska Sobota (RCMS) – PP2
Pannon Novum Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Nonprofit Kft. (Pannon Novum) – PP3
Center za razvoj trajnostne družbe z.o.o. (CRTD) – PP4
A projekt az Interreg VI-A Szlovénia-Magyarország Program keretében, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.
Hírlevél
Dokumentumok
D.1.1.2 Bevált gyakorlatok, lehetőségek és ismeretek gyűjteménye
D.1.1.2. Zbirka Zbirka dobrih praks priloznosti in znanj
Oktatási tananyag tejtermékek készítőinek_VVÖH
Oktatási tananyag húskészítmények készítőinek_VVÖH
Oktatási anyag a mézkészítők képzéséhez_Pannon Novum
Oktatási anyag a gyümölcs- és zöldségtermelőknek_CRTD
Oktatási anyag a bortermelők képzéséhez_RCMS
Izobraževalno gradivo-Mlečni izdelki_VVÖH
Izobraževalno gradivo-Mesni izdelki_VVÖH
Izobraževalno gradivo za usposabljanje vinogradnikov_RCMS
Izobraževalno gradivo za usposabljanje sadjarjev in zelenjadarjev_CRTD
Izobraževalno gradivo za pridelovalce medu_Pannon Novum