Bölcsődei ellátás kapacitásainak bővítése Répcelakon
Répcelak Város Önkormányzata a 14/3-as helyrajzi számon tervezi az új mini bölcsőde megépítését. Ugyanezen telken található az önkormányzat tulajdonában lévő, már meglévő 12 férőhelyes bölcsőde, ami így lehetővé teszi a meglévő intézmény és az újonnan kialakított mini bölcsőde szoros együttműködését. A mini bölcsőde esetében így lehetőség nyílik a már meglévő egyes kiszolgáló helyiségek használatára, valamint emiatt elegendő az új épületbe tálaló konyhát tervezni, ami növeli a beruházás költséghatékonyságát.
A tervezett épület egyszintes, alápincézetlen, hasznos alapterülete 151,74 m2. Rendeltetése mini bölcsőde, a funkciónak megfelelően egy csoportszoba kerül kialakításra a szükséges kiszolgáló funkciókkal együtt. A fedett belépőről a 14 m2-es babakocsi tárolóba jutunk, ahonnan közvetlenül elérhető az akadálymentes mosdóhelyiség. A babakocsi tárolóból nyílik az öltöző és a csoportszobához vezető közlekedő. A 38 m2-es csoportszoba bútorzatához egyedi beépített szekrények tartoznak, melyek lehetővé teszik a szükséges eszközök tárolását. A csoportszoba a fedett teraszon keresztül közvetlen kertkapcsolattal rendelkezik. A 14 m2-es fürdő az öltözőből, a csoportszobából és a teraszról is megközelíthető. Az épületben fentiek mellett tálaló konyha, személyzeti öltöző, zuhanyzó és wc, valamint gépészeti helyiség is található.
Az épület tervezése során az akadálymentesítés elvei érvényesülnek. Az épület energiaellátását teljes egészében megújuló energiával biztosítjuk, hőszivattyús rendszer tervezett, melyhez az energiát napelemek biztosítják. A villamosenergia mellett a használati meleg víz előállítása (villanybojlerrel), valamint a fűtés is megújuló energiából történik.
A játszóudvar fejlesztése mellett parkolók és kerékpártárolók kialakítására is sor kerül, új akadálymentes parkoló építése is tervezett.
A fejlesztés keretében a mini bölcsőde működtetéséhez szükséges eszközök beszerzése is megtörténik, ami egyrészt az épület részét nem képező bútorzat, másrészt a gondozók munkájához szükséges irodai és egyéb eszközök, illetve a nevelési feladatokhoz szükséges játékok beszerzését jelenti, így az újonnan kialakítandó épület felszereltsége – a forgóeszközök kivételével – teljes egészében biztosítottá válik a projekt keretében.
A 151,74 m2 hasznos alapterületű épület a meglévő bölcsőde előtti területen kapott helyet. Az építés során egy csoportszoba került kialakításra a szükséges kiszolgáló helyiségekkel együtt a következők szerint: a fedett belépő a babakocsi tárolóba nyílik, ahonnan közvetlenül elérhető az akadálymentes mosdóhelyiség. A babakocsi tárolóból az öltözőbe, majd onnan a csoportszobába jutunk. A csoportszoba a fedett teraszon keresztül közvetlen kertkapcsolattal rendelkezik. Az épületben a fentiek mellett tálaló konyha, személyzeti öltöző, zuhanyzó és WC, valamint gépészeti helyiség található.
Az épület építése során az akadálymentesítés elvei érvényesültek. Az energiaellátását teljes egészében megújuló energia biztosítja. A fűtés hőszivattyús rendszerű, melyhez az energiát napelemek oldottuk meg.
A játszóudvar fejlesztése mellett parkolók és kerékpártárolók kialakítására is sor került, új akadálymentes parkoló építése is.
A fejlesztés keretében a mini bölcsőde működtetéséhez szükséges eszközök beszerzése is megtörtént, úgymint a bútorzat, a nevelési feladatokhoz szükséges játékok széles repertoárja, játszótéri eszközök, továbbá a gondozók munkájához szükséges irodai és egyéb eszközök.