Csehimindszenti Óvoda energetikai korszerűsítése
A fejlesztés célja az 1960-as években épült Csehimindszenti Óvoda épületének energetikai felújítása.
A tervezett fejlesztés során az épület külső határoló falai 15 cm EPS hőszigetelést, a lábazat 10 cm XPS hőszigetelést kap. A meglévő rétegrendeket kiegészítve a lapostető 20 cm EPS hőszigetelést, a félnyereg tető 20 cm kőzetgyapot hőszigetelést kap. A talajon fekvő padlószerkezetre 10 cm EPS hőszigetelés kerül.
A külső és belső nyílászárók cseréje megtörténik. A külső ajtókat és ablakokat korszerű, energia-hatékony fa szerkezetekre cserélik. A belső nyílászárók utólagosan szerelhető tokos, furnéros felületű ajtólappal tervezettek.
A fő fűtési rendszer jelenleg vegyes tüzelésű kazán segítségével működik, melyet korszerű faelgázosító kazánra, egy megmaradt öntöttvas radiátort pedig acéllemez lapradiátorra cserélnek. A használati meleg-víz ellátást a felújítást követően új villanybojlerek fogják biztosítani, melyekhez a tetőn elhelyezésre kerülő napelemek adják majd az energiát. A napelemes rendszer az épület használati meleg-víz szükségletét kielégíti.
A beruházás megkezdését követően előre nem látható villamossági problémák merültek fel, ezért vállalkozói szerződés módosításra volt szükség. A probléma áthidalását követően a kivitelezés megfelelő ütemben halad. A kivitelezés elérte az 50%-ot.
A kivitelezés elérte az 100%-ot és határidőben befejeződött. 2020.08.18-án megtörtént a beruházás műszaki átadás-átvétele, így a kisgyermekek kívül belül megújult óvodába kezdhetik a 2020/21-es oktatási évet.